
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16C™ M16C/Tiny/28 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | M16C/60 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, IEBus, SIO, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Number of I/O: | 55 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 13x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LFQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of M30281FAHP#U3B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB OTP 20DIP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36VTLA
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LFQFP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
12-FIBER OS2 HD FLEX INDOOR SMAL