
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8® GP™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Z8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | HLVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 237 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZGP323LSP2016C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36VTLA
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
IC MCU 8BIT 16KB OTP 20DIP
MC 5P FP 5M ST SS TRUNK
MC 5P FP 100' 16/5 PVC CORD
MC 5P FP 4M 90D TRUNK