
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18K |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 32KB (16K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 1.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 14x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 40-UQFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC18F45K20-E/MV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
CAP CER 1206 680NF 16V X7R 5%
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC