
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SPC56 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | e200z0h |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | CANbus, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 37 |
| Program Memory Size: | 192KB (192K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 12K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SPC560P34L1BEAAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM
IC MCU 16BIT 256KB MROM 100LQFP
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64LQFP
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL