
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 33F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16 MIPs |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 32KB (11K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 36-VFTLA Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 36-VTLA (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSPIC33FJ32GP102T-I/TL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36VTLA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112BGA
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL