
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC55xx Qorivva |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | e200z1 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 66MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SCI, SPI |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 137 |
| Program Memory Size: | 768KB (768K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 48K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.25V |
| Data Converters: | A/D 40x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SPC5515SAMLU66 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 176LQFP
RSWPA 4-RKPA 4-805/0.5M
RSP 3-RKPA 3-802/45M
RSTS 8-RKWTS 8-391/10 M