
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V850ES/Fx3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | V850ES |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, CSI, EBI/EMI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 128 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UPD70F3378M2GJA-GAE-AX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 64LQFP
RES 4.02K OHM 0.25% 1/10W 0402
CAP CER 0.47UF 50V 20% BX 2225
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP
RES 2.7 OHM 0.5% 1W 2512