
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 24F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 23 |
| Program Memory Size: | 16KB (5.5K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 5V |
| Data Converters: | A/D 19x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC24FV16KM102T-I/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 81MAPBGA
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16DIP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 120BGA
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY