
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TC116x |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | TriCore™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 133MHz |
| Connectivity: | ASC, CANbus, EBI/EMI, MLI, MSC, SSC |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O: | 88 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.42V ~ 1.58V |
| Data Converters: | A/D 32x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TC1167128F133HLADFXUMA1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
IC MCU 16BIT 32KB MROM 64LQFP
RES 412K OHM 1/10W 1% AXIAL
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
IC TRANSCEIVER FULL 4/4 28SOIC
DIODE BRIDGE KBJL