
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V850ES/Fx2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | V850ES |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | CANbus, CSI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 128 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 12K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-FLQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UPD70F3237AM1GJ(A2)-V53-UEN-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA
IC MCU 16BIT ROMLESS 144TQFP
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1812
CONN RCPT HSNG 10POS .100 CRIMP
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144FLQFP
SWITCH IGNST 3POS