
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | R8C/1x/14 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | R8C |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | SIO, SSU, UART/USART |
| Peripherals: | LED, POR, Voltage Detect, WDT |
| Number of I/O: | 13 |
| Program Memory Size: | 12KB (12K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 768 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-LSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F21143SP#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB OTP 44PLCC
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA
POLYFLEX CONDUIT NW37 BLACK 25M
POLYFLEX CONDUIT NW50 BLACK 25M
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 20LSSOP
FIBER OPTIC RECEIVER