
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16C™ M16C/60/65C |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | M16C/60 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, SIO, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 85 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 47K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 26x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LFQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F3650NCDFB#V0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB SRAM 128LQFP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 11QFN
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
IC MCU 16BIT 512KB FLSH 100LFQFP
IC REG CONV LCD 1OUT 9SIP
KNOB SMOOTH 5/16"-18 PHENOLIC