
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SAM HA1, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus SBC, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 13x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Mounting Type: | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-VQFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ATSAMHA1G14A-MBT-BVAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 11QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 160KB MROM 100LQFP
CAP CER 0603
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN
CABLE ASSY DB09 BLACK 914.4MM
IC LED DRIVER LINEAR