
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 56MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 82 |
| Program Memory Size: | 160KB (160K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY96345RSAPMC-GS-105E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44QFN
IC MCU 16BIT 128KB MROM 64LQFP
IC MCU 16BIT 16KB EPROM 68JLCC
RES SMD 160K OHM 1W 1812 WIDE
CAP CER 39PF 200V NP0 1206
IC MCU 16BIT 160KB MROM 100LQFP
CONN SOCKET 17-20AWG CRIMP TIN