
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 24F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 13x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 44-QFN (8x8) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC24FJ128GA204-E/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB MROM 64LQFP
IC MCU 16BIT 16KB EPROM 68JLCC
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
CAP CER 8200PF 50V 0805
CAP CER 150PF 2KV RADIAL
DC DC CONVERTER 12V 1W
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44QFN