
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 56MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 82 |
| Program Memory Size: | 288KB (288K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F346RSCPMC-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
CAP CER 1.2UF 50V 2225
IC MCU 16BIT 288KB FLASH 100LQFP
40M ROBOTIC ENCODER CBL
PILOT LIGHT 30 MM LED WHITE 48 V