
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 56MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 82 |
| Program Memory Size: | 288KB (288K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96346RSAPMC-GS-106E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP
IC MCU 16BIT 288KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 512B OTP 18DIP
.050 CABLE PLUG
CABLE ASSY HD15 SHLD BEIGE 3M