
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430™ FRAM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | CPUXV2 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 63 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FRAM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 12x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MSP430FR69891IPNR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB MROM 100LFQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 30LSSOP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
IC MCU 16BIT 128KB FRAM 80LQFP
CBL FMALE TO WIRE LEAD 2P 3.28'
QC 4P M/MFE ST/ST SK 76M 10/4
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C