
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 16C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 33 |
| Program Memory Size: | 7KB (4K x 14) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 192 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-QFP |
| Supplier Device Package: | 44-MQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC16LC65BT-04I/PQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 48KB MROM 80PQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC HOT SWAP CTRLR GP 20LFCSP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V
SWITCH TOGGLE DPDT