
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 34 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Supplier Device Package: | 48-LFQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F100GFAFB#X0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32B 2.112MB FLASH 320PBGA
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64VQFN
FIXED IND 150UH 1.9A 129 MOHM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5.08MM
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 145TFLGA