D13008VFBL25V
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
D13008VFBL25V PDF
Type Description
Series:H8® H8/300H
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:H8/300H
Core Size:16-Bit
Speed:25MHz
Connectivity:SCI, SmartCard
Peripherals:PWM, WDT
Number of I/O:35
Program Memory Size:-
Program Memory Type:ROMless
EEPROM Size:-
RAM Size:4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)