PIC18F4610T-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
DataSheet
PIC18F4610T-I/ML PDF
Type Description
Series:PIC® 18F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Core Processor:PIC
Core Size:8-Bit
Speed:40MHz
Connectivity:I²C, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:36
Program Memory Size:64KB (32K x 16)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:3.8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.2V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 13x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)