PIC18F2321T-I/SS
Description
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
DataSheet
PIC18F2321T-I/SS PDF
Type Description
Series:PIC® 18F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Core Processor:PIC
Core Size:8-Bit
Speed:40MHz
Connectivity:I²C, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:25
Program Memory Size:8KB (4K x 16)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:256 x 8
RAM Size:512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.2V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 10x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)