DF71250AN50NPV
Description
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64VQFN
DataSheet
DF71250AN50NPV PDF
Type Description
Series:SuperH® SH Tiny
Core Size:32-Bit
Speed:50MHz
Connectivity:SCI
Peripherals:POR, PWM, WDT
Number of I/O:37
Program Memory Size:16KB (16K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 8x10b
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C (TA)