
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90545G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 81 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Supplier Device Package: | 100-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90548GHDSPQC-G-319ERE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 9KB FLASH 36VTLA
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44VQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100PQFP
CAP CER SMD
CONN SOCKET 14AWG CRIMP TIN
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB