
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 80C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 40 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 68-PLCC (24.23x24.23) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P80C552IBA/08,512 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44VQFP
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SPDIP
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16SOIC
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC
CBL MALE TO WIRE LEAD 4POS 6.56'
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C