
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96670 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 50 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F673ABPMC-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 24KB SRAM 128LQFP
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 48TQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
8P HARNESS B3600 CMP BLK 57FT
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL