
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SuperH® SH7080 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | SH-2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, FIFO, I²C, SCI, SSU |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 100 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LFQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DF70854AD80FPV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144LFQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
COPPER PATCH CORD, CATEGORY 6 PE