
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 60 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, QEI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 64KB (22K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 9x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSPIC33EP64MC504T-E/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44QFN
CAP CER 4700PF 3KV Y5U RADIAL
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
PMI 3-27-2013 WT