
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90860E |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O: | 80 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 6K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90F867EPMC-G-9019-SNE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP
CAP CER 680PF 200V X7R 0805
UC3856 IMPROVED CURRENT MODE PWM
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE