
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96350 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 56MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 51 |
| Program Memory Size: | 160KB (160K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 15x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F355RSBPMC-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28SOIC
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
IC MCU 8BIT 512B OTP 18SOIC
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 64LQFP
CAP TRIMMER 0.8-10PF 250V PNL MT
CAP TRIMMER 40-200PF 175V TH