
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 12C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 5 |
| Program Memory Size: | 768B (512 x 12) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 25 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-VDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-DFN-EP (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC12LC508AT-04I/MF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68PLCC
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
IC MCU 120LQFP
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
DIODE GEN PURP 150V 2A DO220AA
DIODE GEN PURP 600V 800MA SUBSMA
IC MCU 8BIT 768B OTP 8DFN