
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 12C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 5 |
| Program Memory Size: | 768B (512 x 12) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 25 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-VDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-DFN-EP (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC12LC508A-04I/MF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144LFQFP
CAP CER 4700PF 16V X6S 0201
IC MCU 8BIT 768B OTP 8DFN
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V