
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Happy Gecko |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 4x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM32HG110F64N-B-QFN24R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LFBGA
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD SOLDER
LINE FILTER 520VAC CHASSIS MOUNT
DIODE SCHOTTKY 100V 8A DO201AD
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 24QFN