
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FR MB91460S |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | FR60 RISC |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 133 |
| Program Memory Size: | 1.0625MB (1.0625M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 72K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB91F467SAPMC-C0011 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64LQFP
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
CONN 1.85MM JCK STR 50OHM EDGEMT
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100TFBGA
IC MCU 32B 1.0625MB FLSH 176LQFP