
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC11 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | HC11 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 2MHz |
| Connectivity: | SCI, SPI |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 38 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 52-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 52-PLCC (19.1x19.1) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MC68HCP11E1VFNE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SOIC
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
KNURLED NUTS, PLASTIC
LINE FILTER 64A CHASS MNT
IC MCU 8BIT ROMLESS 52PLCC
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 2PSIG