
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | S1C17 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 4.2MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, PWM, RFC, SNDA, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-QFP15 (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1190 |
Current price of S1C17W15F004100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 6MB FLSH 256MAPPBGA
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64UFBGA
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64UFBGA
DIODE ZENER 27V 2W SJP
RJ INDUSTRIAL RJ45 DUALBOOT PUSH
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100QFP
IC FPGA 341 I/O 484FBGA