
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89930A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 10MHz |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 30-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Supplier Device Package: | 30-SSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89935BPFV-G-152BNDERE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MICROCONTROLLER
IC MCU 8BIT 32KB MROM 64QFP
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220FP
DC DC CONVERTER 12V 240W
IC ATTENUATOR VVA 12SMD
IC MCU 8BIT 16KB MROM 30SSOP