
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89530A |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 12.5MHz |
| Connectivity: | I²C, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 38 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-BQFP |
| Supplier Device Package: | 64-QFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89537APF-G-673E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC ANALOG
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80PQFP
IC MICROCONTROLLER
PULSE XFMR 12.7UH SMD
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 3'
IC MCU 8BIT 32KB MROM 64QFP