
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/F15 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 16K x 8 |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LFQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F113LLCLFB#35 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU WIRED CCG2 24QFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 32BIT EXT MEM 256CSBGA
LEGEND PLATE 22 MM UP
KIT TEST LEAD DELUX RA IEC1010
LED YELLOW DIFFUSED T-3/4 SMD
IC MCU 32BIT LQFP