
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89920 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 69 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Supplier Device Package: | 80-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89925PF-G-239E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC ANALOG
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
IC MCU 8BIT 16KB MROM 80PQFP