
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16F MB90220 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16F |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 102 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 120-BQFP |
| Supplier Device Package: | 120-PQFP (28x28) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90224PF-GT-310-BNDE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB MROM 48LQFP
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
IC ANALOG
CAP CER 0.18UF 25V X7R 1206
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 1825
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0805
IC MCU 16BIT 96KB MROM 120PQFP