MPC859PZP133A
Description
32-BIT, 133MHZ, CMOS, PBGA357
DataSheet
MPC859PZP133A PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:133MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)