MPC880ZP133
Description
32-BIT, 133MHZ, CMOS, PBGA357
DataSheet
MPC880ZP133 PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:133MHz
USB:USB 2.0 (1)
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)