MC68LC302CAF20CT
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU M683XX 20MHZ 100LQFP
DataSheet
MC68LC302CAF20CT PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Tray
Part Status:Last Time Buy
Core Processor:M68000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Speed:20MHz
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)