MC68LC302AF16CT
Description
INTEGRATED MULTIPROTOCOL MICROPR
DataSheet
MC68LC302AF16CT PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:M68000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Speed:16MHz
Co-Processors/DSP:Communications; RISC CPM
RAM Controllers:DRAM
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)