MC68340CAB25E
Description
MICROPROCESSOR, 32 BIT, MC68000
DataSheet
MC68340CAB25E PDF
Part Status:Active
Core Processor:CPU32
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:-
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)