MCIMX6U5DVM10ADR
Description
IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA
DataSheet
MCIMX6U5DVM10ADR PDF
Type Description
Series:i.MX6DL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Core Processor:ARM® Cortex®-A9
Number of Cores/Bus Width:2 Core, 32-Bit
Speed:1.0GHz
USB:USB 2.0 + PHY (4)
Voltage - I/O:1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TJ)