MPC860ENVR50D4R2
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
MPC860ENVR50D4R2 PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:50MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (4)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)