MC68HC000CEI16
Description
32-BIT, 16.67MHZ, CMOS, PQCC68
DataSheet
MC68HC000CEI16 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Core Processor:EC000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:16MHz
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)